
1 of 3 Tronchi Murano Glass Flush mount light
The three-tiered structure brings together a wide range of Murano glass lighting fixtures, which reflect light with exquisite craftsmanship, showcasing exceptional quality and aesthetic appeal.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass / Glass |
| Finish | Brass |
| Color | Clea, Yellow |
| Number of lights | 6 |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,820.00
-65%$1,820.00
$637.00More Images









1 of 3 Tronchi Murano Glass Flush mount light
The three-tiered structure brings together a wide range of Murano glass lighting fixtures, which reflect light with exquisite craftsmanship, showcasing exceptional quality and aesthetic appeal.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass / Glass |
| Finish | Brass |
| Color | Clea, Yellow |
| Number of lights | 6 |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The three-tiered structure brings together a wide range of Murano glass lighting fixtures, which reflect light with exquisite craftsmanship, showcasing exceptional quality and aesthetic appeal.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass / Glass |
| Finish | Brass |
| Color | Clea, Yellow |
| Number of lights | 6 |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E26 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























