
2-Tier Rectangle Alabaster Chandelier 54"L
Rectangular alabaster Chandelier is made of 2 layers of natural marble shade and metal frame. The lampshade is imported from Spain and made of natural marble. Each piece of marble has its own unique texture, which can be seen without turning on the light, and when the light is turned on, the marble texture is even more beautiful and beautiful. The brass marble chandelier frame is made of metal finish, which is more rust-resistant.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spain Alabaster |
| Finish | Brass |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,899.00
-65%$1,899.00
$664.65More Images








2-Tier Rectangle Alabaster Chandelier 54"L
Rectangular alabaster Chandelier is made of 2 layers of natural marble shade and metal frame. The lampshade is imported from Spain and made of natural marble. Each piece of marble has its own unique texture, which can be seen without turning on the light, and when the light is turned on, the marble texture is even more beautiful and beautiful. The brass marble chandelier frame is made of metal finish, which is more rust-resistant.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spain Alabaster |
| Finish | Brass |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Rectangular alabaster Chandelier is made of 2 layers of natural marble shade and metal frame. The lampshade is imported from Spain and made of natural marble. Each piece of marble has its own unique texture, which can be seen without turning on the light, and when the light is turned on, the marble texture is even more beautiful and beautiful. The brass marble chandelier frame is made of metal finish, which is more rust-resistant.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Spain Alabaster |
| Finish | Brass |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























