
24'' Square Modern Geode Quartz Crystal Chandelier
Introducing a modern square pendant light with a dazzling quartz crystal chandelier. This adjustable fixture, made of chrome metal and geode quartz crystal, boasts a size of 24'' and a maximum drop of 79 inches. The exquisite design allows the light to refract through the stunning crystals, creating an enchanting ambiance in any space. Illuminate your surroundings with elegance and style using this captivating modern chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Chrome metal |
| Finish | Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.



$789.95
Original: $2,257.00
-65%24'' Square Modern Geode Quartz Crystal Chandelier—
$2,257.00
$789.95More Images









24'' Square Modern Geode Quartz Crystal Chandelier
Introducing a modern square pendant light with a dazzling quartz crystal chandelier. This adjustable fixture, made of chrome metal and geode quartz crystal, boasts a size of 24'' and a maximum drop of 79 inches. The exquisite design allows the light to refract through the stunning crystals, creating an enchanting ambiance in any space. Illuminate your surroundings with elegance and style using this captivating modern chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Chrome metal |
| Finish | Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.



Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing a modern square pendant light with a dazzling quartz crystal chandelier. This adjustable fixture, made of chrome metal and geode quartz crystal, boasts a size of 24'' and a maximum drop of 79 inches. The exquisite design allows the light to refract through the stunning crystals, creating an enchanting ambiance in any space. Illuminate your surroundings with elegance and style using this captivating modern chandelier.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Chrome metal |
| Finish | Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.


























