
Adam Round 2-Tier Wall Sconce
Our Adam Lighting Collection is adorned with natural selenite crystals that hang underneath an iron frame, reflecting the light with elegance. Our artisan hand brushed antique silver finish creates a glamorous aesthetic.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, White Selenite |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $438.00
-65%$438.00
$153.30More Images




Adam Round 2-Tier Wall Sconce
Our Adam Lighting Collection is adorned with natural selenite crystals that hang underneath an iron frame, reflecting the light with elegance. Our artisan hand brushed antique silver finish creates a glamorous aesthetic.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, White Selenite |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our Adam Lighting Collection is adorned with natural selenite crystals that hang underneath an iron frame, reflecting the light with elegance. Our artisan hand brushed antique silver finish creates a glamorous aesthetic.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, White Selenite |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |



