
Alabaster Round Chandelier, D24 Inch Natural Spanish Marble Stone Texture Chandeliers
The 24 inch round marble design and modern silhouette combine simple elegance with versatile style. Featuring an LED light strip, there's no need to replace bulbs. The 3000K warm color provides even illumination and supports dimming (dimmer not included). It's an ideal choice for a modern living room, dining room, bedroom, or entryway.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
More Images








Alabaster Round Chandelier, D24 Inch Natural Spanish Marble Stone Texture Chandeliers
The 24 inch round marble design and modern silhouette combine simple elegance with versatile style. Featuring an LED light strip, there's no need to replace bulbs. The 3000K warm color provides even illumination and supports dimming (dimmer not included). It's an ideal choice for a modern living room, dining room, bedroom, or entryway.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The 24 inch round marble design and modern silhouette combine simple elegance with versatile style. Featuring an LED light strip, there's no need to replace bulbs. The 3000K warm color provides even illumination and supports dimming (dimmer not included). It's an ideal choice for a modern living room, dining room, bedroom, or entryway.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Brass, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























