
Beva Crystal Pendant
Product Details:
- *Diameter:5"(13cm);Cord Length: Adjustable, Max 78.7"(200cm);
- This pendant chandelier can increase the number of different pendant chandeliers, or add circular or rectangular hanging plates. If you need anything, please feel free to contact us.
Note
- Please note that this chandelier requires self-assembly;
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
| Voltage | North America: 110V / Europe: 220V-240V (Default specification) |
| Material | Copper & Crystal |
| Dimension | D5" |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED Strip(Included) |
| Light Wattage | 5W |
| Light Color | As is shown(Default color, If you need other light color, please contact us) |
| Application | Home/Hotel/Cafe/Villa/Club/Restaurant Decor/Living room/Dining room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Product Type | Standard product |
$248.40
Beva Crystal Pendant—
$248.40
More Images








Beva Crystal Pendant
Product Details:
- *Diameter:5"(13cm);Cord Length: Adjustable, Max 78.7"(200cm);
- This pendant chandelier can increase the number of different pendant chandeliers, or add circular or rectangular hanging plates. If you need anything, please feel free to contact us.
Note
- Please note that this chandelier requires self-assembly;
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
| Voltage | North America: 110V / Europe: 220V-240V (Default specification) |
| Material | Copper & Crystal |
| Dimension | D5" |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED Strip(Included) |
| Light Wattage | 5W |
| Light Color | As is shown(Default color, If you need other light color, please contact us) |
| Application | Home/Hotel/Cafe/Villa/Club/Restaurant Decor/Living room/Dining room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Product Type | Standard product |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Details:
- *Diameter:5"(13cm);Cord Length: Adjustable, Max 78.7"(200cm);
- This pendant chandelier can increase the number of different pendant chandeliers, or add circular or rectangular hanging plates. If you need anything, please feel free to contact us.
Note
- Please note that this chandelier requires self-assembly;
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
| Voltage | North America: 110V / Europe: 220V-240V (Default specification) |
| Material | Copper & Crystal |
| Dimension | D5" |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | LED Strip(Included) |
| Light Wattage | 5W |
| Light Color | As is shown(Default color, If you need other light color, please contact us) |
| Application | Home/Hotel/Cafe/Villa/Club/Restaurant Decor/Living room/Dining room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Product Type | Standard product |























