
Boeseman's Colorful Chandelier - 1 Tier, Squoval
Introducing our exquisite masterpiece, the Boeseman's Radiant Chandelier. Prepare to be enchanted by its timeless beauty and captivating presence. Crafted with meticulous attention to detail, this rectangular/oval -Squoval- chandelier seamlessly combines opulent gold finishes, shimmering crystals, and a touch of artistic flair.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crystal | Metal - Various |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | Line Voltage 120v - Hardwire |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Dominant Color | Multi-Color |
| Color Temperature | Adjustable |
| Number of Lights | 1 Light |
| Dimmable | Yes |
| Integrated LED | Yes |
More Images



Boeseman's Colorful Chandelier - 1 Tier, Squoval
Introducing our exquisite masterpiece, the Boeseman's Radiant Chandelier. Prepare to be enchanted by its timeless beauty and captivating presence. Crafted with meticulous attention to detail, this rectangular/oval -Squoval- chandelier seamlessly combines opulent gold finishes, shimmering crystals, and a touch of artistic flair.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crystal | Metal - Various |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | Line Voltage 120v - Hardwire |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Dominant Color | Multi-Color |
| Color Temperature | Adjustable |
| Number of Lights | 1 Light |
| Dimmable | Yes |
| Integrated LED | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Introducing our exquisite masterpiece, the Boeseman's Radiant Chandelier. Prepare to be enchanted by its timeless beauty and captivating presence. Crafted with meticulous attention to detail, this rectangular/oval -Squoval- chandelier seamlessly combines opulent gold finishes, shimmering crystals, and a touch of artistic flair.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Crystal | Metal - Various |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | Line Voltage 120v - Hardwire |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Dominant Color | Multi-Color |
| Color Temperature | Adjustable |
| Number of Lights | 1 Light |
| Dimmable | Yes |
| Integrated LED | Yes |



