![Bolzano Modern Chandelier - [Brass]](https://img.hermanlampsonline.shop/images/product/bolzano-chandelier-eichholtz-1.jpg)
Bolzano Modern Chandelier - [Brass]
Product Specifications:
- Diameter: 26 inches
- Height: 16 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Finish
From $1,133.68
Original: $3,239.10
-65%Bolzano Modern Chandelier - [Brass]—
$3,239.10
$1,133.68More Images
![Bolzano Modern Chandelier - [Brass] - Image 2](https://img.hermanlampsonline.shop/images/product/bolzano-chandelier-eichholtz-2.jpg)
Bolzano Modern Chandelier - [Brass]
Product Specifications:
- Diameter: 26 inches
- Height: 16 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Specifications:
- Diameter: 26 inches
- Height: 16 inches
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























