
Brass Aviary Constellation Chandelier
Crafted with metal shards delicately arranged in a moon-shaped design, the Brass Aviary Constellation Chandelier is a stunning addition to any home. Its dome-shaped canopy is intentionally fractured to create an eye-catching feature on your ceiling. This vibrant steel-clad artwork casts light in all directions, making it the perfect accent of celestial beauty and radiance.
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Dimension
1 head Size:

3 heads Size:

6 heads Size:

10 heads Size:

17 heads Size:

22 heads Size:

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | Integrated LED |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images






























































Brass Aviary Constellation Chandelier
Crafted with metal shards delicately arranged in a moon-shaped design, the Brass Aviary Constellation Chandelier is a stunning addition to any home. Its dome-shaped canopy is intentionally fractured to create an eye-catching feature on your ceiling. This vibrant steel-clad artwork casts light in all directions, making it the perfect accent of celestial beauty and radiance.
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Dimension
1 head Size:

3 heads Size:

6 heads Size:

10 heads Size:

17 heads Size:

22 heads Size:

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | Integrated LED |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Crafted with metal shards delicately arranged in a moon-shaped design, the Brass Aviary Constellation Chandelier is a stunning addition to any home. Its dome-shaped canopy is intentionally fractured to create an eye-catching feature on your ceiling. This vibrant steel-clad artwork casts light in all directions, making it the perfect accent of celestial beauty and radiance.
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Dimension
1 head Size:

3 heads Size:

6 heads Size:

10 heads Size:

17 heads Size:

22 heads Size:

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Black |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | Integrated LED |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























