
Campbell Pendant
Dimension
- Overall: 34¼" diam. (including bulbs), 60"H
Pendant Body: 4"H
Canopy: 6"diam., 1"H
Weight: 23 lbs. - If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) |
| Dimension | 34¼" diam |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | E26(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
$376.74
Original: $1,076.40
-65%Campbell Pendant—
$1,076.40
$376.74More Images



Campbell Pendant
Dimension
- Overall: 34¼" diam. (including bulbs), 60"H
Pendant Body: 4"H
Canopy: 6"diam., 1"H
Weight: 23 lbs. - If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) |
| Dimension | 34¼" diam |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | E26(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dimension
- Overall: 34¼" diam. (including bulbs), 60"H
Pendant Body: 4"H
Canopy: 6"diam., 1"H
Weight: 23 lbs. - If you need a longer size, please contact us.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass & Solid brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) |
| Dimension | 34¼" diam |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | E26(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























