
Cinderella Crystal Rectangular Chandelier // 12 Light
The Cinderella Chandelier features a crystal shade leaving the room completely illuminated with a sparkling effect. This Finesse Decor piece will have any room looking more chic than ever.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| LED |
| G9 SOCKET |
| 3 WATTS |
| 3240 LUMENS |
| 12 BULBS |
More Images





Cinderella Crystal Rectangular Chandelier // 12 Light
The Cinderella Chandelier features a crystal shade leaving the room completely illuminated with a sparkling effect. This Finesse Decor piece will have any room looking more chic than ever.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| LED |
| G9 SOCKET |
| 3 WATTS |
| 3240 LUMENS |
| 12 BULBS |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Cinderella Chandelier features a crystal shade leaving the room completely illuminated with a sparkling effect. This Finesse Decor piece will have any room looking more chic than ever.
Specifications:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| LED |
| G9 SOCKET |
| 3 WATTS |
| 3240 LUMENS |
| 12 BULBS |























