
Cross Chandelier
Our exquisite, custom-crafted Cross chandelier was designed specifically for the grand opening of a vibrant market venue. This striking statement piece, finished in smoked nickel, adds a touch of elegance and impact to the space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 25 |
| Light Source | E26 dimension (Included) |
| Dimmable | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $4,565.00
-65%$4,565.00
$1,597.75More Images









Cross Chandelier
Our exquisite, custom-crafted Cross chandelier was designed specifically for the grand opening of a vibrant market venue. This striking statement piece, finished in smoked nickel, adds a touch of elegance and impact to the space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 25 |
| Light Source | E26 dimension (Included) |
| Dimmable | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Our exquisite, custom-crafted Cross chandelier was designed specifically for the grand opening of a vibrant market venue. This striking statement piece, finished in smoked nickel, adds a touch of elegance and impact to the space.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass |
| Finish | Brass, Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 25 |
| Light Source | E26 dimension (Included) |
| Dimmable | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























