
Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier
Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier Pendant Light
Product Information
| Material |
Glass,Wooden Ceiling,Steel Wire
|
| Dimensions | D1600*H1400mm/Custom |
| Color |
Turquoise+Blue Glass
|
| Voltage | 110-240V |
| Bulb Type | LED GU10 |
| Style | Modern |
| Application | Hotel Lobby/Stair/ Exhibition hall/ Restaurant/ shopping mall, etc. |
| Warranty | 2-Year |
| OEM & ODM Design | Support |
| Certification | CE/RoHS/BSCI/LVD |
| Installation | Hard-wired; professional installation recommended. Assembly required; individual strands must be attached by hand. |
$100.00
Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier—
$100.00
More Images





Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier
Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier Pendant Light
Product Information
| Material |
Glass,Wooden Ceiling,Steel Wire
|
| Dimensions | D1600*H1400mm/Custom |
| Color |
Turquoise+Blue Glass
|
| Voltage | 110-240V |
| Bulb Type | LED GU10 |
| Style | Modern |
| Application | Hotel Lobby/Stair/ Exhibition hall/ Restaurant/ shopping mall, etc. |
| Warranty | 2-Year |
| OEM & ODM Design | Support |
| Certification | CE/RoHS/BSCI/LVD |
| Installation | Hard-wired; professional installation recommended. Assembly required; individual strands must be attached by hand. |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Customized Hotel Project Lobby Restaurant Turquoise Blue Glass Chandelier Pendant Light
Product Information
| Material |
Glass,Wooden Ceiling,Steel Wire
|
| Dimensions | D1600*H1400mm/Custom |
| Color |
Turquoise+Blue Glass
|
| Voltage | 110-240V |
| Bulb Type | LED GU10 |
| Style | Modern |
| Application | Hotel Lobby/Stair/ Exhibition hall/ Restaurant/ shopping mall, etc. |
| Warranty | 2-Year |
| OEM & ODM Design | Support |
| Certification | CE/RoHS/BSCI/LVD |
| Installation | Hard-wired; professional installation recommended. Assembly required; individual strands must be attached by hand. |























