
Enoch Crystal Dining Room Chandelier Chorme
Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in. When you see a piece of Zoe crystal chandelier and feeling the pull of all that could be in your life. Close your eyes and evoke the senses. It's how you feel when you wake up.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Polished Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |



Original: $2,568.00
-65%$2,568.00
$898.80More Images









Enoch Crystal Dining Room Chandelier Chorme
Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in. When you see a piece of Zoe crystal chandelier and feeling the pull of all that could be in your life. Close your eyes and evoke the senses. It's how you feel when you wake up.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Polished Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |



Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Awaken your color senses with this fabulously inspiring Dining Room Chandelier. It's the feeling of rightness you get when you see an interior look you adore, and know that it just needs a bit of you. It's being in love with the style and comfort and knowing that it's a space you want to be in. When you see a piece of Zoe crystal chandelier and feeling the pull of all that could be in your life. Close your eyes and evoke the senses. It's how you feel when you wake up.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Polished Chrome |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |


























