
Enoch Crystal Pendant
Fall deeply in love with this crystal pendant chandelier. You'll want to display it in your living room, dining room, foyer, hallway, and any other space you can think of. The crystals provide soft illumination throughout your home, while sturdy construction guarantees a lamp that will last for decades to come.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Gold, Chorme |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |




Original: $558.00
-65%$558.00
$195.30More Images














Enoch Crystal Pendant
Fall deeply in love with this crystal pendant chandelier. You'll want to display it in your living room, dining room, foyer, hallway, and any other space you can think of. The crystals provide soft illumination throughout your home, while sturdy construction guarantees a lamp that will last for decades to come.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Gold, Chorme |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |




Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fall deeply in love with this crystal pendant chandelier. You'll want to display it in your living room, dining room, foyer, hallway, and any other space you can think of. The crystals provide soft illumination throughout your home, while sturdy construction guarantees a lamp that will last for decades to come.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Stainless Steel, K9 Crystals |
| Body Finish | Gold, Chorme |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatiable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |



























