
Flying Surge Chandelier
Elevate your living space with the Flying Surge Chandelier. Crafted by master glassblowers, this unique piece showcases stunning craftsmanship inspired by lakeside views. Add a touch of elegance and sophistication to any room with this handcrafted chandelier.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
Please feel free to contact us by email when you have any questions. Our Email:
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Size
Size: L 250 x W 120cm x H 200cm / L 98.4" x W 47.2" x H 78.7"

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | White & Blue & Smoke gray & Chrome. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light source | LED bulb or Edison bulb. |
| Light Source | Integrated LED |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $8,888.00
-65%$8,888.00
$3,110.80More Images











Flying Surge Chandelier
Elevate your living space with the Flying Surge Chandelier. Crafted by master glassblowers, this unique piece showcases stunning craftsmanship inspired by lakeside views. Add a touch of elegance and sophistication to any room with this handcrafted chandelier.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
Please feel free to contact us by email when you have any questions. Our Email:
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Size
Size: L 250 x W 120cm x H 200cm / L 98.4" x W 47.2" x H 78.7"

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | White & Blue & Smoke gray & Chrome. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light source | LED bulb or Edison bulb. |
| Light Source | Integrated LED |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your living space with the Flying Surge Chandelier. Crafted by master glassblowers, this unique piece showcases stunning craftsmanship inspired by lakeside views. Add a touch of elegance and sophistication to any room with this handcrafted chandelier.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
Please feel free to contact us by email when you have any questions. Our Email:
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Size
Size: L 250 x W 120cm x H 200cm / L 98.4" x W 47.2" x H 78.7"

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | White & Blue & Smoke gray & Chrome. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | Integrated LED |
| Light source | LED bulb or Edison bulb. |
| Light Source | Integrated LED |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























