
Galjour Murano Glass Chandelier
Clear Murano Glass Chandelier decorates with a touch of glamour and charm. The Galjour pendant gracefully combines modernity with a classic feel. It express uniqueness without taking attention from other interior design elements. This pendant has the power to highlight your overall decor atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal / Glass |
| Finish | Chrome patinated |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $2,299.00
-65%$2,299.00
$804.65More Images





Galjour Murano Glass Chandelier
Clear Murano Glass Chandelier decorates with a touch of glamour and charm. The Galjour pendant gracefully combines modernity with a classic feel. It express uniqueness without taking attention from other interior design elements. This pendant has the power to highlight your overall decor atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal / Glass |
| Finish | Chrome patinated |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clear Murano Glass Chandelier decorates with a touch of glamour and charm. The Galjour pendant gracefully combines modernity with a classic feel. It express uniqueness without taking attention from other interior design elements. This pendant has the power to highlight your overall decor atmosphere.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal / Glass |
| Finish | Chrome patinated |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 12 |
| Light Source | G9 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























