
Harrlin Sconce in Milk
Elevate your bathroom aesthetic with our Arhaus-exclusive Harrlin Sconce Collection. Thoughtfully designed to fit any space, this versatile collection is enhanced by the arched details on each racetrack oval backplate, carefully crafted to capture a touch of modern sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel, Glass |
| Finish | Brass / Bronze / Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $445.00
-65%$445.00
$155.75More Images





Harrlin Sconce in Milk
Elevate your bathroom aesthetic with our Arhaus-exclusive Harrlin Sconce Collection. Thoughtfully designed to fit any space, this versatile collection is enhanced by the arched details on each racetrack oval backplate, carefully crafted to capture a touch of modern sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel, Glass |
| Finish | Brass / Bronze / Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your bathroom aesthetic with our Arhaus-exclusive Harrlin Sconce Collection. Thoughtfully designed to fit any space, this versatile collection is enhanced by the arched details on each racetrack oval backplate, carefully crafted to capture a touch of modern sophistication.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Steel, Glass |
| Finish | Brass / Bronze / Nickel |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























