
Hector S Modern Brass Glass Chandelier
Product Spec:
Width: 24 inches
Height: 27 inches
Required Lamp - 8 X E12
- Light Brushed Brass Finish/Clear Glass
- Nickel Finish | Clear Glass
- Bronze Highlight Finish | Clear Glass
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
More Images




Hector S Modern Brass Glass Chandelier
Product Spec:
Width: 24 inches
Height: 27 inches
Required Lamp - 8 X E12
- Light Brushed Brass Finish/Clear Glass
- Nickel Finish | Clear Glass
- Bronze Highlight Finish | Clear Glass
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Spec:
Width: 24 inches
Height: 27 inches
Required Lamp - 8 X E12
- Light Brushed Brass Finish/Clear Glass
- Nickel Finish | Clear Glass
- Bronze Highlight Finish | Clear Glass
Note
- Please note that this lamps requires self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























