
Koriya Linear Chandelier 68''W
Dimensions
Overall
68.375w | 4.5d | 3.5h in
Canopy Dimensions
30w | 4.5d | 2h in
30w | 4.5d | 2h in
Weight
60 lbs
Finish
Satin Nickel/Bronze/Brass
Materials and Techniques:
Brass, Cast Glass
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Cast Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / White light 4000K |
| Dimension | 68.375w | 4.5d | 3.5h in |
| Number of Lights | LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Color
From $1,259.65
Original: $3,599.00
-65%Koriya Linear Chandelier 68''W—
$3,599.00
$1,259.65More Images





























Koriya Linear Chandelier 68''W
Dimensions
Overall
68.375w | 4.5d | 3.5h in
Canopy Dimensions
30w | 4.5d | 2h in
30w | 4.5d | 2h in
Weight
60 lbs
Finish
Satin Nickel/Bronze/Brass
Materials and Techniques:
Brass, Cast Glass
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Cast Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / White light 4000K |
| Dimension | 68.375w | 4.5d | 3.5h in |
| Number of Lights | LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Dimensions
Overall
68.375w | 4.5d | 3.5h in
Canopy Dimensions
30w | 4.5d | 2h in
30w | 4.5d | 2h in
Weight
60 lbs
Finish
Satin Nickel/Bronze/Brass
Materials and Techniques:
Brass, Cast Glass
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Cast Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / White light 4000K |
| Dimension | 68.375w | 4.5d | 3.5h in |
| Number of Lights | LED |
| Light Source | E12(Included) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























