
Laila Rectangular Chandelier
Lustrous, hand-antiqued mirrored-glass panes of various sizes make up the unique shape of our Moroccan-inspired Laila Lighting Collection. Finished in Antique Copper with just the right amount of shine, this chandelier will add soft, warm light to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6/8 |
| Light Source | E26(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $1,650.00
-65%$1,650.00
$577.50More Images









Laila Rectangular Chandelier
Lustrous, hand-antiqued mirrored-glass panes of various sizes make up the unique shape of our Moroccan-inspired Laila Lighting Collection. Finished in Antique Copper with just the right amount of shine, this chandelier will add soft, warm light to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6/8 |
| Light Source | E26(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Lustrous, hand-antiqued mirrored-glass panes of various sizes make up the unique shape of our Moroccan-inspired Laila Lighting Collection. Finished in Antique Copper with just the right amount of shine, this chandelier will add soft, warm light to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6/8 |
| Light Source | E26(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























