
Lanria 4 - Light Chandelier
With a lyrical profile of fluttering discs that favor the leaves of its namesake plant, the Lunaria small chandelier is made of wrought iron in a contemporary silver leaf finish. The bulbs that are sprinkled amongst the flowing petals of metal reflect off the finish on this silver chandelier to increase the glow.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal |
| Finish | Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $1,338.00
-65%$1,338.00
$468.30More Images







Lanria 4 - Light Chandelier
With a lyrical profile of fluttering discs that favor the leaves of its namesake plant, the Lunaria small chandelier is made of wrought iron in a contemporary silver leaf finish. The bulbs that are sprinkled amongst the flowing petals of metal reflect off the finish on this silver chandelier to increase the glow.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal |
| Finish | Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With a lyrical profile of fluttering discs that favor the leaves of its namesake plant, the Lunaria small chandelier is made of wrought iron in a contemporary silver leaf finish. The bulbs that are sprinkled amongst the flowing petals of metal reflect off the finish on this silver chandelier to increase the glow.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal |
| Finish | Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























