
Lanterns Glass 19 Light Round LED Chandelier
Encapsulated clouds emit a soft and shimmering cascade of light, adding style and grace to any space. Black canopy with gold accent design provides a refined and luxurious look. Sleek and stylish design is perfect for any room, providing a touch of glamour and luxury
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Antique Brass / Matte Black / Polished Nickel |
| Glass Color | Clear/Amber |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | LED Integrated (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $5,332.00
-65%$5,332.00
$1,866.20More Images



Lanterns Glass 19 Light Round LED Chandelier
Encapsulated clouds emit a soft and shimmering cascade of light, adding style and grace to any space. Black canopy with gold accent design provides a refined and luxurious look. Sleek and stylish design is perfect for any room, providing a touch of glamour and luxury
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Antique Brass / Matte Black / Polished Nickel |
| Glass Color | Clear/Amber |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | LED Integrated (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Encapsulated clouds emit a soft and shimmering cascade of light, adding style and grace to any space. Black canopy with gold accent design provides a refined and luxurious look. Sleek and stylish design is perfect for any room, providing a touch of glamour and luxury
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Antique Brass / Matte Black / Polished Nickel |
| Glass Color | Clear/Amber |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 19 |
| Light Source | LED Integrated (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























