
Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier
The Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier adds a unique and timeless elegance to any room. Its large size makes a statement and its waterfall design adds a touch of sophistication. The countless crystal pendants create a breathtaking sparkle. Ideal for any formal space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/ Big Hallway |
| Hanging Method | Ceiling |
| Style | Modern |
| Warranty | 5 Years |
| Country of Origin | China |
Select Size:
Select Light Color:
From $909.65
Original: $2,599.00
-65%Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier—
$2,599.00
$909.65More Images






Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier
The Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier adds a unique and timeless elegance to any room. Its large size makes a statement and its waterfall design adds a touch of sophistication. The countless crystal pendants create a breathtaking sparkle. Ideal for any formal space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/ Big Hallway |
| Hanging Method | Ceiling |
| Style | Modern |
| Warranty | 5 Years |
| Country of Origin | China |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Leif Extra Large Waterfall Crystal Chandelier adds a unique and timeless elegance to any room. Its large size makes a statement and its waterfall design adds a touch of sophistication. The countless crystal pendants create a breathtaking sparkle. Ideal for any formal space.
| Voltage | 110V-120V/ 220V-240V |
| Material | K9 Crystal |
| Light Fixture Form | Chandelier |
| Style | Luxury |
| Light Source | E14 LED |
| Bulb Included Or Not | Yes |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Adaptable | Yes |
| Light Direction | Ambient |
| Irradiation Area | 20㎡-40㎡ |
| Fixture Shape | Round |
| Indoor/Outdoor Usage | Indoor |
| Specific Uses |
Decoration |
| Application Scenario | Staircase/ Big Hallway |
| Hanging Method | Ceiling |
| Style | Modern |
| Warranty | 5 Years |
| Country of Origin | China |























