
Light Luxury Glacier Bubble Crystsal Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
Light Luxury Glacier Bubble Crystsal Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
Add a touch of glamour to your home with our Rylight Glacier Bubble Crystal Chandelier. Suspended in a unique pattern, the carefully crafted bubbled crystals create a captivating effect illuminated by stunning LED lighting. Make it the centerpiece of any room and embrace its alluring charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal & Crystal |
| Finish | Black |
| Crystal Color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3/7/13/25/41 |
| Light Source | LED (Included) |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Adjustable Length | 118.1"(Customized) |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,099.00
-65%$1,099.00
$384.65More Images
























Light Luxury Glacier Bubble Crystsal Chandelier in Gold/Chrome/Black Finish for Staircase/Foyer
Add a touch of glamour to your home with our Rylight Glacier Bubble Crystal Chandelier. Suspended in a unique pattern, the carefully crafted bubbled crystals create a captivating effect illuminated by stunning LED lighting. Make it the centerpiece of any room and embrace its alluring charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal & Crystal |
| Finish | Black |
| Crystal Color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3/7/13/25/41 |
| Light Source | LED (Included) |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Adjustable Length | 118.1"(Customized) |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of glamour to your home with our Rylight Glacier Bubble Crystal Chandelier. Suspended in a unique pattern, the carefully crafted bubbled crystals create a captivating effect illuminated by stunning LED lighting. Make it the centerpiece of any room and embrace its alluring charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal & Crystal |
| Finish | Black |
| Crystal Color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 3/7/13/25/41 |
| Light Source | LED (Included) |
| Bulb Wattage | 5W |
| Dimmable | Yes |
| Adjustable Length | 118.1"(Customized) |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























