
Liona Small Brass Chandelier Light
Grace and exuberance find balance in this striking chandelier,iiona offers a modern take on elaborate antique chandeliers with numerous lights.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Lacquered Burnished Brass,Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | 25W max. E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $800.00
-65%$800.00
$280.00More Images






Liona Small Brass Chandelier Light
Grace and exuberance find balance in this striking chandelier,iiona offers a modern take on elaborate antique chandeliers with numerous lights.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Lacquered Burnished Brass,Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | 25W max. E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Grace and exuberance find balance in this striking chandelier,iiona offers a modern take on elaborate antique chandeliers with numerous lights.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Lacquered Burnished Brass,Black |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | 25W max. E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























