
Long Vine Staircase Chandelier 78.7" 110"
This modern crystal chandelier features stunning hand-cut crystals, whose perfectly arranged structure allows light to radiate brilliantly in any space. Designed for stairwells, entryways, hallways, living rooms, villas, and offices, this contemporary chandelier is the perfect accent for any setting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper , K9 Crystals |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9-LED. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Select Size
From $1,949.15
Original: $5,569.00
-65%Long Vine Staircase Chandelier 78.7" 110"—
$5,569.00
$1,949.15More Images














Long Vine Staircase Chandelier 78.7" 110"
This modern crystal chandelier features stunning hand-cut crystals, whose perfectly arranged structure allows light to radiate brilliantly in any space. Designed for stairwells, entryways, hallways, living rooms, villas, and offices, this contemporary chandelier is the perfect accent for any setting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper , K9 Crystals |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9-LED. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This modern crystal chandelier features stunning hand-cut crystals, whose perfectly arranged structure allows light to radiate brilliantly in any space. Designed for stairwells, entryways, hallways, living rooms, villas, and offices, this contemporary chandelier is the perfect accent for any setting.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Copper , K9 Crystals |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | G9-LED. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
- FREE SHIPPING & TAXES On All orders.
- Free of charge all bulbs.
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord/Rod/Chain Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.























