
MDEGLYO Modern Crystal Chandelier
Using a brushed brass crafting technique, it is inlaid with high-quality K9 crystal. MDEGLYO Crystal Chandeliers Add visual charm to a small room at home, so that even when you're alone, light and shadow keep you company.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Brass, Black |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $590.00
-65%$590.00
$206.50More Images




























































MDEGLYO Modern Crystal Chandelier
Using a brushed brass crafting technique, it is inlaid with high-quality K9 crystal. MDEGLYO Crystal Chandeliers Add visual charm to a small room at home, so that even when you're alone, light and shadow keep you company.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Brass, Black |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Using a brushed brass crafting technique, it is inlaid with high-quality K9 crystal. MDEGLYO Crystal Chandeliers Add visual charm to a small room at home, so that even when you're alone, light and shadow keep you company.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Brass, Black |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























