
Mille Round Glass Chandelier
Handcrafted with exquisite detail, the Mille Round Glass Chandelier features cloud texture glass that adds a touch of elegance to any space. Made with high-quality brass, this chandelier is the perfect combination of style and durability. Elevate your home with this stunning addition
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Product Size
Size: Dia 50cm x H 28cm / ∅ 19.7″ x H 11″ (Power~50W)
Size: Dia 80cm x H 28cm / ∅ 31.5″ x H 11″ (Power~80W)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $715.00
-65%$715.00
$250.25More Images
















Mille Round Glass Chandelier
Handcrafted with exquisite detail, the Mille Round Glass Chandelier features cloud texture glass that adds a touch of elegance to any space. Made with high-quality brass, this chandelier is the perfect combination of style and durability. Elevate your home with this stunning addition
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Product Size
Size: Dia 50cm x H 28cm / ∅ 19.7″ x H 11″ (Power~50W)
Size: Dia 80cm x H 28cm / ∅ 31.5″ x H 11″ (Power~80W)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Handcrafted with exquisite detail, the Mille Round Glass Chandelier features cloud texture glass that adds a touch of elegance to any space. Made with high-quality brass, this chandelier is the perfect combination of style and durability. Elevate your home with this stunning addition
If you have any questions about our products, please contact us and we will reply to you within 24 hours.
Product Size
Size: Dia 50cm x H 28cm / ∅ 19.7″ x H 11″ (Power~50W)
Size: Dia 80cm x H 28cm / ∅ 31.5″ x H 11″ (Power~80W)

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























