
Minimalistic Crystal Quartz LED Chandelier
Minimalistic Crystal LED Chandelier This modern and stylish chandelier is perfect for hanging over a dining room table or in an entryway. It comes in black or gold and has a sleek and minimalistic design. It comes in different size settings and is made of cast iron and crystal.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Stainless Steel |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $2,900.00
-65%$2,900.00
$1,015.00More Images





























Minimalistic Crystal Quartz LED Chandelier
Minimalistic Crystal LED Chandelier This modern and stylish chandelier is perfect for hanging over a dining room table or in an entryway. It comes in black or gold and has a sleek and minimalistic design. It comes in different size settings and is made of cast iron and crystal.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Stainless Steel |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Minimalistic Crystal LED Chandelier This modern and stylish chandelier is perfect for hanging over a dining room table or in an entryway. It comes in black or gold and has a sleek and minimalistic design. It comes in different size settings and is made of cast iron and crystal.

Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Natural quartz crystal, Stainless Steel |
| Finish | Champagne Gold |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | Integrated LED lights. (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























