
Modern Chandelier 32 in. 16-Lights Gold Chandelier With Alabaster Shade,Chandelier for Dining Room, Living Room, Bedroom
Modern Chandelier 32 in. 16-Lights Gold Chandelier With Alabaster Shade,Chandelier for Dining Room, Living Room, Bedroom
Elevate your home with this stunning modern chandelier. Featuring a sleek gold finish and elegant alabaster accents, it perfectly blends contemporary luxury with timeless charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $1,338.00
-65%$1,338.00
$468.30More Images









Modern Chandelier 32 in. 16-Lights Gold Chandelier With Alabaster Shade,Chandelier for Dining Room, Living Room, Bedroom
Elevate your home with this stunning modern chandelier. Featuring a sleek gold finish and elegant alabaster accents, it perfectly blends contemporary luxury with timeless charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate your home with this stunning modern chandelier. Featuring a sleek gold finish and elegant alabaster accents, it perfectly blends contemporary luxury with timeless charm.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alabaster, Metal. |
| Finish | Brass |
| Shade Finish | Alabaster White. |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 16 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























