
Modern Crystal Branch Chandelier for Foyer Entryway 31.5" D
This Modern Crystal Branch Chandelier for Foyer Entryway 31.5"D is decorated with the sun flower shape crystals strings, the small round crystals are shining, pretty and so beautiful. This Gold Chandelier Lighting is pretty great for dinning room,living room, wedding hall,entryway, foyer, hallway, bar,banquet hallway,restaurant, 2 story loft,restaurant,girls bedroom,hotel
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, K9 Crystal |
| Finish | Gold (Contact us for custom finishes) |
| Glass color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images







Modern Crystal Branch Chandelier for Foyer Entryway 31.5" D
This Modern Crystal Branch Chandelier for Foyer Entryway 31.5"D is decorated with the sun flower shape crystals strings, the small round crystals are shining, pretty and so beautiful. This Gold Chandelier Lighting is pretty great for dinning room,living room, wedding hall,entryway, foyer, hallway, bar,banquet hallway,restaurant, 2 story loft,restaurant,girls bedroom,hotel
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, K9 Crystal |
| Finish | Gold (Contact us for custom finishes) |
| Glass color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Crystal Branch Chandelier for Foyer Entryway 31.5"D is decorated with the sun flower shape crystals strings, the small round crystals are shining, pretty and so beautiful. This Gold Chandelier Lighting is pretty great for dinning room,living room, wedding hall,entryway, foyer, hallway, bar,banquet hallway,restaurant, 2 story loft,restaurant,girls bedroom,hotel
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, K9 Crystal |
| Finish | Gold (Contact us for custom finishes) |
| Glass color | Clear |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | G9 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























