
Modern Crystal Tree Branch Chandelier 134"
Stunning Snow Strips Design:The design is inspired by the natural strips of snow in winter.Crafted with exquisite crystal accents and a sleek modern design, this large gold foyer chandelier light fixture exudes elegance and sophistication, instantly transforming any space into a luxurious retreat.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alloy Steel, Aluminum, Crystal |
| Finish | Gold |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 28 |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $3,575.00
-65%$3,575.00
$1,251.25More Images






Modern Crystal Tree Branch Chandelier 134"
Stunning Snow Strips Design:The design is inspired by the natural strips of snow in winter.Crafted with exquisite crystal accents and a sleek modern design, this large gold foyer chandelier light fixture exudes elegance and sophistication, instantly transforming any space into a luxurious retreat.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alloy Steel, Aluminum, Crystal |
| Finish | Gold |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 28 |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stunning Snow Strips Design:The design is inspired by the natural strips of snow in winter.Crafted with exquisite crystal accents and a sleek modern design, this large gold foyer chandelier light fixture exudes elegance and sophistication, instantly transforming any space into a luxurious retreat.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Alloy Steel, Aluminum, Crystal |
| Finish | Gold |
| Light Source Color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 28 |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























