
Modern Gold Crystal Droplet Branch Standing Floor Lamp
Hand-crafted tree branches, Hanging sparkling crystals leaves, like ice tree after snow. Well fit with home design of luxury, contemporary, modern, mid-century, french empire. Pretty great for 2 story loft, villa, wedding hall, living room, entryway, foyer, banquet hallway, staircase, girls bedroom, Kitchen dinning room, restaurant, hotel lobby.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | Plug-in power |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images







Modern Gold Crystal Droplet Branch Standing Floor Lamp
Hand-crafted tree branches, Hanging sparkling crystals leaves, like ice tree after snow. Well fit with home design of luxury, contemporary, modern, mid-century, french empire. Pretty great for 2 story loft, villa, wedding hall, living room, entryway, foyer, banquet hallway, staircase, girls bedroom, Kitchen dinning room, restaurant, hotel lobby.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | Plug-in power |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hand-crafted tree branches, Hanging sparkling crystals leaves, like ice tree after snow. Well fit with home design of luxury, contemporary, modern, mid-century, french empire. Pretty great for 2 story loft, villa, wedding hall, living room, entryway, foyer, banquet hallway, staircase, girls bedroom, Kitchen dinning room, restaurant, hotel lobby.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, K9 Crystal |
| Finish | Brass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 6 |
| Light Source | G9 bulbs (included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | Plug-in power |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























