
Modo Chandelier - 3 Sided, 10 Globes
A modern statement piece, the Modo Chandelier features a sleek 3-sided frame with 10 elegantly arranged globes, offering a perfect blend of bold design and soft, ambient lighting. Ideal for contemporary spaces.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year(Hardwire) Professional installation recommended |
More Images













Modo Chandelier - 3 Sided, 10 Globes
A modern statement piece, the Modo Chandelier features a sleek 3-sided frame with 10 elegantly arranged globes, offering a perfect blend of bold design and soft, ambient lighting. Ideal for contemporary spaces.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year(Hardwire) Professional installation recommended |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A modern statement piece, the Modo Chandelier features a sleek 3-sided frame with 10 elegantly arranged globes, offering a perfect blend of bold design and soft, ambient lighting. Ideal for contemporary spaces.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year(Hardwire) Professional installation recommended |























