
Modo Chandelier - Diamond, 13 Globes
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Specification:
| Voltage | 110v-240v (available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Dimensions:
4.3" W x 4.8" D x 11.8" H
Original: $5,399.10
-65%$5,399.10
$1,889.68More Images










Modo Chandelier - Diamond, 13 Globes
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Specification:
| Voltage | 110v-240v (available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Dimensions:
4.3" W x 4.8" D x 11.8" H
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Modol Glass Tube Wall Sconce offers a sleek, modern design with a cylindrical glass tube that provides soft, ambient lighting. Perfect for contemporary spaces, this minimalist fixture adds a touch of elegance to any hallway, living room, or bedroom. Available in various finishes to suit your style.
Specification:
| Voltage | 110v-240v (available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Dimensions:
4.3" W x 4.8" D x 11.8" H























