
Modo Chandelier - Rectangle, 14 Globes
Clean lines and glowing globes come together in the Modo Rectangle Chandelier. With 14 lights arranged along a sleek rectangular frame, it’s the perfect way to add a modern, stylish touch to your dining area, kitchen, or open living space.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Original: $5,849.10
-65%$5,849.10
$2,047.18More Images








Modo Chandelier - Rectangle, 14 Globes
Clean lines and glowing globes come together in the Modo Rectangle Chandelier. With 14 lights arranged along a sleek rectangular frame, it’s the perfect way to add a modern, stylish touch to your dining area, kitchen, or open living space.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Clean lines and glowing globes come together in the Modo Rectangle Chandelier. With 14 lights arranged along a sleek rectangular frame, it’s the perfect way to add a modern, stylish touch to your dining area, kitchen, or open living space.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 14 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |























