
Modo Pendant - 5 Globes
Simple, modern, and effortlessly stylish — the Modo Pendant with 5 globes adds a warm, sculptural glow to any room. Perfect over a kitchen island, dining table, or cozy nook.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification |
UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Original: $1,629.00
-65%$1,629.00
$570.15More Images







Modo Pendant - 5 Globes
Simple, modern, and effortlessly stylish — the Modo Pendant with 5 globes adds a warm, sculptural glow to any room. Perfect over a kitchen island, dining table, or cozy nook.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification |
UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Simple, modern, and effortlessly stylish — the Modo Pendant with 5 globes adds a warm, sculptural glow to any room. Perfect over a kitchen island, dining table, or cozy nook.
Specification:
| Voltage | 110V-220V (Available) |
| Material | Aluminum, glass |
| Certification |
UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 5 |
| Light Source | E26 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |























