
Modol Glass Tube Wall Sconce, 2-Head
The Modol Glass Tube Wall Sconce, 2-Head features two sleek glass tubes that deliver ambient lighting with a modern, minimalist design. Ideal for contemporary spaces, this dual-light fixture adds sophistication and style to any room.
Specification:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
More Images







Modol Glass Tube Wall Sconce, 2-Head
The Modol Glass Tube Wall Sconce, 2-Head features two sleek glass tubes that deliver ambient lighting with a modern, minimalist design. Ideal for contemporary spaces, this dual-light fixture adds sophistication and style to any room.
Specification:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Modol Glass Tube Wall Sconce, 2-Head features two sleek glass tubes that deliver ambient lighting with a modern, minimalist design. Ideal for contemporary spaces, this dual-light fixture adds sophistication and style to any room.
Specification:
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Brass, Glass |
| Certification | UL/CE/SAA |
| Number of Lights | 2 |
| Light Source | E12 module(Included) |
| Light source color | Warm white 3000K / Daylight 4000K(Default) |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Warranty | 2-year |























