
Mull 10 - Light Chandelier
The Hampton Collection is inspired by organic blooming branches bringing a slim yet elegant feel to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold |
| Glass Color | Clear / White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $1,229.00
-65%$1,229.00
$430.15More Images





Mull 10 - Light Chandelier
The Hampton Collection is inspired by organic blooming branches bringing a slim yet elegant feel to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold |
| Glass Color | Clear / White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Hampton Collection is inspired by organic blooming branches bringing a slim yet elegant feel to any room.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold |
| Glass Color | Clear / White |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 10 |
| Light Source | E12(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























