
Murano Ceiling lamp – Drop – 32 glasses – Transparent
Upgrade your space with the sleek and elegant Murano Ceiling lamp. With 32 transparent glasses, this lamp will add a touch of sophistication to any room. Expertly crafted with precision and quality, this lamp is sure to make a statement in your home or office.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images






Murano Ceiling lamp – Drop – 32 glasses – Transparent
Upgrade your space with the sleek and elegant Murano Ceiling lamp. With 32 transparent glasses, this lamp will add a touch of sophistication to any room. Expertly crafted with precision and quality, this lamp is sure to make a statement in your home or office.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Upgrade your space with the sleek and elegant Murano Ceiling lamp. With 32 transparent glasses, this lamp will add a touch of sophistication to any room. Expertly crafted with precision and quality, this lamp is sure to make a statement in your home or office.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 4 |
| Light Source | E26 dimension(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























