
Murano Chandelier – Viennetta -114 prims – Transparent
Illuminate any space with our Murano Chandelier – Viennetta. With 114 prims, this elegant chandelier adds a touch of luxury to any room. Featuring a transparent design, it adds a modern twist to traditional Murano glass. Bring sophistication and style to your home with this stunning piece.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 7 |
| Light Source | E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images






Murano Chandelier – Viennetta -114 prims – Transparent
Illuminate any space with our Murano Chandelier – Viennetta. With 114 prims, this elegant chandelier adds a touch of luxury to any room. Featuring a transparent design, it adds a modern twist to traditional Murano glass. Bring sophistication and style to your home with this stunning piece.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 7 |
| Light Source | E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate any space with our Murano Chandelier – Viennetta. With 114 prims, this elegant chandelier adds a touch of luxury to any room. Featuring a transparent design, it adds a modern twist to traditional Murano glass. Bring sophistication and style to your home with this stunning piece.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 7 |
| Light Source | E12 Bulbs (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























