
Murano Prism Chandelier
Experience the breathtaking beauty of the Murano Prism Chandelier. This stunning piece features spiral embellished pink prisms that capture light in a mesmerizing way, bringing an elegant touch to any room. Whether in your dining room, living room, or hallway, this chandelier will be a statement piece that adds both beauty and function to your home decor.
Note:* Contact the support team to customize any size, please contact us by email:
We can customize the color (as shown below).

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Amber, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $2,388.00
-65%$2,388.00
$835.80More Images

























































Murano Prism Chandelier
Experience the breathtaking beauty of the Murano Prism Chandelier. This stunning piece features spiral embellished pink prisms that capture light in a mesmerizing way, bringing an elegant touch to any room. Whether in your dining room, living room, or hallway, this chandelier will be a statement piece that adds both beauty and function to your home decor.
Note:* Contact the support team to customize any size, please contact us by email:
We can customize the color (as shown below).

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Amber, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Experience the breathtaking beauty of the Murano Prism Chandelier. This stunning piece features spiral embellished pink prisms that capture light in a mesmerizing way, bringing an elegant touch to any room. Whether in your dining room, living room, or hallway, this chandelier will be a statement piece that adds both beauty and function to your home decor.
Note:* Contact the support team to customize any size, please contact us by email:
We can customize the color (as shown below).

If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Amber, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























