
Murano Rhombus Glass Wall Lamp
Illuminate your space with the exquisite Murano Rhombus Glass Wall Lamp. Each pendant is handblown and suspended from individual hooks, creating a stunning display of light and reflections. Made with graduated tiers and internal illumination, this lamp will add a touch of elegance and beauty to any room.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Smoke Grey, Clear |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $348.00
-65%$348.00
$121.80More Images












Murano Rhombus Glass Wall Lamp
Illuminate your space with the exquisite Murano Rhombus Glass Wall Lamp. Each pendant is handblown and suspended from individual hooks, creating a stunning display of light and reflections. Made with graduated tiers and internal illumination, this lamp will add a touch of elegance and beauty to any room.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Smoke Grey, Clear |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your space with the exquisite Murano Rhombus Glass Wall Lamp. Each pendant is handblown and suspended from individual hooks, creating a stunning display of light and reflections. Made with graduated tiers and internal illumination, this lamp will add a touch of elegance and beauty to any room.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Smoke Grey, Clear |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | No |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























