
Murano – Wall light – Drop – Transparent
Illuminate your space with the Murano Wall Light. This stunning fixture features a transparent glass drop design, adding a touch of elegance to any room. Crafted with precision and expertly designed, it provides the perfect amount of light for any occasion. Transform your space with the Murano Wall Light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
More Images






Murano – Wall light – Drop – Transparent
Illuminate your space with the Murano Wall Light. This stunning fixture features a transparent glass drop design, adding a touch of elegance to any room. Crafted with precision and expertly designed, it provides the perfect amount of light for any occasion. Transform your space with the Murano Wall Light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Illuminate your space with the Murano Wall Light. This stunning fixture features a transparent glass drop design, adding a touch of elegance to any room. Crafted with precision and expertly designed, it provides the perfect amount of light for any occasion. Transform your space with the Murano Wall Light.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Iron, brass, glass |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 Bulb(Included) |
| Dimmable | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























