
Pink Vintage Murano Glass Wall Lamp
The Pink Vintage Murano Glass Wall Lamp. Wall lights have 10 glass for each, iridescent alabaster pink glass discs. they have the particularity of reflecting a multiplicity of colors, Elevating any space, and cast beautiful light and effects.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Murano Glass |
| Body Finish | Pink, Blue |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $480.00
-65%$480.00
$168.00More Images






























Pink Vintage Murano Glass Wall Lamp
The Pink Vintage Murano Glass Wall Lamp. Wall lights have 10 glass for each, iridescent alabaster pink glass discs. they have the particularity of reflecting a multiplicity of colors, Elevating any space, and cast beautiful light and effects.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Murano Glass |
| Body Finish | Pink, Blue |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Pink Vintage Murano Glass Wall Lamp. Wall lights have 10 glass for each, iridescent alabaster pink glass discs. they have the particularity of reflecting a multiplicity of colors, Elevating any space, and cast beautiful light and effects.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Murano Glass |
| Body Finish | Pink, Blue |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 1 |
| Light Source | E12 (INCLUDE) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























