
Poliedri Murano Pink Ceiling Light
Indulge in luxury with the Poliedri Pink Ceiling Light. Handcrafted with Vintage Murano Transparent Glass, this elegant piece adds a sophisticated ambiance to any room. Its sleek design seamlessly complements any decor. Elevate your home's lighting with this true masterpiece of glass art.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $1,359.00
-65%$1,359.00
$475.65More Images






























Poliedri Murano Pink Ceiling Light
Indulge in luxury with the Poliedri Pink Ceiling Light. Handcrafted with Vintage Murano Transparent Glass, this elegant piece adds a sophisticated ambiance to any room. Its sleek design seamlessly complements any decor. Elevate your home's lighting with this true masterpiece of glass art.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Indulge in luxury with the Poliedri Pink Ceiling Light. Handcrafted with Vintage Murano Transparent Glass, this elegant piece adds a sophisticated ambiance to any room. Its sleek design seamlessly complements any decor. Elevate your home's lighting with this true masterpiece of glass art.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Finish | Gold, Pink |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























