
Prague Vertical Chandelier // Gold & Chrome
This beautiful chandelier features two chrome links and two gold links in an interchanging pattern.
It is a modern piece with an LED strip that will add the perfect touch of elegance and high end design to any space.
4 link Chandelier
Light:4000K 40W LED
Finish: Chrome & Golden
Size 7 x 7 x 52
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Original: $600.00
-65%$600.00
$210.00More Images








Prague Vertical Chandelier // Gold & Chrome
This beautiful chandelier features two chrome links and two gold links in an interchanging pattern.
It is a modern piece with an LED strip that will add the perfect touch of elegance and high end design to any space.
4 link Chandelier
Light:4000K 40W LED
Finish: Chrome & Golden
Size 7 x 7 x 52
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This beautiful chandelier features two chrome links and two gold links in an interchanging pattern.
It is a modern piece with an LED strip that will add the perfect touch of elegance and high end design to any space.
4 link Chandelier
Light:4000K 40W LED
Finish: Chrome & Golden
Size 7 x 7 x 52
Note
- Please note that this lamps require self-assembly.
- Wipe with a soft, dry cloth (Included); Please take care to avoid using all cleaners and abrasives to avoid damaging the paint surface
- Size, Color, Material, Style, Number of Lights, Lampholder Model, Cord Length, can be specified according to the requirements of customization. Please contact us.
Detail
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | K9 crystal glass |
| Light source color | Warm white 3000K/ Daylight 4000K |
| Light Source | E12 |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























