
Rain 11-Light Chandelier Pendant For Living room Family room Dining Room Bedroom
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Gold / Black / Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 11 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Select Color
From $2,909.00
Rain 11-Light Chandelier Pendant For Living room Family room Dining Room Bedroom—
$2,909.00
More Images









Rain 11-Light Chandelier Pendant For Living room Family room Dining Room Bedroom
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Gold / Black / Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 11 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Crystal |
| Finish | Gold / Black / Silver |
| Light source color | Warm white 3000K(Default) / Daylight 4000K |
| Number of Lights | 11 |
| Light Source | E12 (Included) |
| Dimmable | Yes |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |























