
Regal Chain Chandelier
Regal Chain Chandelier by Pasislives combines refined elegance with sophisticated design. Featuring three tiers of dark champagne piastre glass panels, it emits a captivating icy glow that enhances any interior. This chandelier not only illuminates but also serves as a striking visual centerpiece, elevating the ambiance with its shimmering, cool radiance.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Original: $3,288.00
-65%$3,288.00
$1,150.80More Images





Regal Chain Chandelier
Regal Chain Chandelier by Pasislives combines refined elegance with sophisticated design. Featuring three tiers of dark champagne piastre glass panels, it emits a captivating icy glow that enhances any interior. This chandelier not only illuminates but also serves as a striking visual centerpiece, elevating the ambiance with its shimmering, cool radiance.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Regal Chain Chandelier by Pasislives combines refined elegance with sophisticated design. Featuring three tiers of dark champagne piastre glass panels, it emits a captivating icy glow that enhances any interior. This chandelier not only illuminates but also serves as a striking visual centerpiece, elevating the ambiance with its shimmering, cool radiance.
Customized service: You can easily customize the size, finish color, number of light sources, hanging wire & chain length, etc. Simplify the customization process and communicate directly with designers online.
If you have any questions about our products, please contact us and we will get back to you within 24 hours.
Product Information
| Voltage | 110V-240V (Available) |
| Material | Metal, Glass |
| Light source color | Warm white 3000K (Default) / Daylight 4000K |
| Light Source | LED bulbs or Edison bulb |
| Sloped Ceiling Compatible | Yes |
| Assembly Required | Required |
| Power Source | (Hardwire) Professional installation recommended |
| Application | Home/Villa/Hotel/Living Room/Dining Room/Bedroom/ |
| New-Old | New |
| Product Warranty | 2-year |
| Certification | UL/CE/SAA |























